DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI NEDİR?

Dijital gülüş tasarımı ile kişinin yüz hatlarına, mizacına uygun ideal gülüş şeklinin belirlenmesini amaçlamaktadır. Bireyler için özgüven sorunlarına yol açabilen gülümseyememe durumu dijital gülüş tasarımıyla çözülebilmekte, kişinin yaşam kalitesini artırmaktadır. Her bireyin kendine özgü yüz özellikleri ve karakteristik özellikleri vardır. Kişinin yüz hatlarını tamamlayan dişlerin ve gülüşün tasarımı bu kişilik özelliklerini göz önünde bulundurarak yapılmalıdır. Dijital gülüş tasarımı yapmak için yüz ayrıntıları farklı yöntemlerle dijital ortama aktarılır ve özel yazılımlarla değerlendirilerek kişiye özgü tasarımlar yapılır. Hastanın onaylamasının ardından tedavi süreci başlar.

 

NASIL UYGULANIR?
Dijital gülüş tasarımı, kişiye özgü ideal gülüşün dijital yöntemlerle belirlenmesi işlemidir. Tüm planlama işlemleri hasta ile birlikte yapılır ve tasarımın hasta tarafından onaylanmasıyla tedavi süreci başlamaktadır. Uzman hekimiyle planlanan tedavi genelde iki seansta tamamlanmaktadır. Dijital gülüş tasarımı üzerinde değişiklik yapılması gerekir veya istenirse ikinci seans tekrarlanır.

Diş estetiği olarak da bilinen gülüş tasarımı yapılırken birçok aşamadan geçilmektedir. İlk olarak hastanın gülümserken fotoğrafları çekilmektedir.Ardından dijital veye klasik yöntemlerle ölçü alımından sonra Çekilen bu fotoğraflar ve alınan ölçüler bilgisayara aktarılmakta ,ölçü ile fotoğraflar dijital ortamda çakıştırılarak bilgisayar üzerinde istediğimiz en uygun düzenlemeden sonra planladığımız yeni dişlerin üç boyutlu lazer printer ile çıktısını alarak Kişinin tedavi sonrasında sahip olacağı dişlerin fotoğrafı kendisine gösterilmekte ve sadece fotoğrafla kalmayıp geçici materyallerle ağızda uygulanıp gelinebilecek noktayı daha dişlere herhangi bir işlem yapmadan hasta görebilmektedir işlem sonrası eğer var ise istedikleri değişiklikler yapılmaktadır. Hastanın tasarıma onay vermesinin ardından tedavi başlanmaktadır. Tedavilerde doğal dişlere en yakın estetik ve dayanımda en güncel materyaller kullanılarak tedavi tamamlanmaktadır.

DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMININ AVANTAJLARI
Dijital gülüş tasarımının en büyük avantajı kişilerin hem ağız içi hem de ağız dışında estetik bir görünüme sahip olmasıdır. Hastaların uygulama öncesinde yapılacak olan işlemleri ve bu işlemlerin sonucunda elde edebileceği gülüşü dişlere henüz hiçbir işlem yapılmadan görülebilmesi ve değiştirilebilmesi mümkündür. Yapılan diş estetiği teknoloji sayesinde hata payını en aza indirir ve estetik bir gülüş sağlar.

DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI TEDAVİ SONRASI
Bu tedaviler sonrasında istenilen sonucun alınabilmesi ve iyileşme süre